• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video
author image
Informer.rs

Novinar

20.11.2023

20:12

Svi su uživali! Školarci košarkaši sjajni na završnom takmičenju

BAŠS

Ostali sportovi

Svi su uživali! Školarci košarkaši sjajni na završnom takmičenju

Podeli vest

Održano je i gradsko finale u košarci u organizaciji Beogradske asocijacije za školski sport, na kojem su učestvovali pobednici sa 17 beogradskih opština. Posle kategorije srednje škole (dečaci i devojčice) i sedmi i osmi razredi (devojčice) na red su došli završni dueli za uzrast sedmih i osmih razreda kod dečaka.

Bilo je sjajno gledati mečeve sa mnogo atraktivnih poteza, klinaca kojih mnogi igraju i za najbolje beogradske klubove u kadetskom i juniorskom uzrastu.

Posle razigravanja usledilo je polufinale, a onda i meč za treće mesto i veliko finale. Meč za treće mesto: OŠ Gornja Varoš (Zemun) - OŠ Jovan Dučić (Novi Beograd) 44:38 posle produžetka. Finale: OŠ Zmaj Jova Jovanović (Voždovac) - OŠ Svetozar Marković (Vračar) 41:30. Dueli su trajali četiri putta po sedam minuta, uz suđenje profesionalnih sudija KSB. 

 

 

Foto: BAŠS

 

 

 

Usledila je ceremonija dodela medalja a gosti BAŠS, bili su Željko Tanasković (predsednik Evropske federacije školskog sporta), Jelena Dubovac (regionalni direktor Sport time), Vuk Bjelajac (član Upravnog odbora BAŠS) i Boris Tomić (generalni sekretar Saveza za školski sport Srbije).

- Ima li šta lepše od dečijih osmeha i kada vidite decu, koja su naša budućnost, kako uživaju u sportovima koje vole. Čestitke svim učesnicima, a škola Zmaj sa Voždovca bila je zaista ubedljiva i siguran sam da su favoriti za osvajanje prvog mesta na narednom školskom Prvenstvu Srbije. Beogradska asocijacijacija nastavlja dalje, naš sportski sektor sjajno radi a do kraja godine čekaju nas takmičenja u streljaštvu i vaterpolu. Podrška Grada Beograda jako nam znači. Takođe naša Komisija u sastavu Vladimir Tica, Goran Ivković i Marko Vujadinović pravi završnu listu najuspešnijih škola po uzrasnim kategorijama i sledi i podela trenerki najboljima. Održali smo i upravni odbor i do kraja godine planiramo i Skupštinu - istakao je Slobodan Đurić, generalni sekretar Beogradske asocijacije za školski sport.

Zlatne medalje dodelila je Jelena Dubovac, koja je prvi put ove sezone prisustvovala takmičenjima školaraca.

- Sve zapravo počinje od dece. Da bi sport bio jako uspešan, važno je da se mladi od najranijih godina i već u osnovnoj školi počnu baviti sportom. Bilo je uživanje gledati finalni meč, ali posebno je lepo i biti učesnik dodele medalja, gde vidite klince koji su presrećni kada dobiju medalju koju su zaslužili – reči su Jelene Dubovac, regionalne direktorke Sport time.

 

Foto: BAŠS

 

 

Na čelu Evropske federacije za školski sport (ESSF) je Srbin Željko Tanasković. Ove godine po prvi put je održano Evropsko u košarci za srednjoškolce u Skoplju. Naredne godine po planu je Evropsko prvenstvo za uzrast 7-8 razredi, a grad Zrenjanin je jedan od kandidata za domaćina.

- Neki od ovih klinaca sigurno će napraviti dobru karijeru u košarci. Bilo je lepo gledati mečeve u Hali sportova Ranko Žeravica. Najbitnije je da deca na nivou Beograda imaju priliku da se besplatno ostvare u sportu kojim se bave. Ovde smo videli i klince koji igraju košarku samo povremeno za školu ali i one koji ozbiljno treniraju godinama i predstavljaju Srbiju u mlađim reprezentativnim selekcijama. Školski sport je spona između amaterskog i profesionalnog sporta. Daću primer Nikole Jokića, koji je potekao iz našeg sistema a vidimo gde je danas. Čuvamo njegovu knjižicu Saveza za školski sport Srbije – poručio je Željko Tanasković.

Za MVP završnog turnira proglašen je učenik OŠ Zmaj i član beogradske KK Mega, Lun Jarc.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

Politika

"Sekli su im delove tela tokom mučenja, najmlađa žrtva dvogodišnja devojčica": Muslimani izmasakrirali 56 Srba u Gornjoj Jošanici
Politika

"Sekli su im delove tela tokom mučenja, najmlađa žrtva dvogodišnja devojčica": Muslimani izmasakrirali 56 Srba u Gornjoj Jošanici

Predsednik Saveza Srba iz regiona Miodrag Linta izjavio je da nikada ne smeju biti zaboravljeni masovni zločin nad 56 srpskih civila u selu Gornja Jošanica kod Foče koji se desio pre 33 godine i istakao da Srbija treba da osnuje Memorijalni centar srpskih žrtava na području bivše Jugoslavije, kao i da vodi aktivnu borbu za istinu o masovnom stradanju srpskog naroda u periodu od 1990. do 2000. godine kako bi pravda bila zadovoljena.

20.12.2025

20:12

Društvo

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Plaćenici koji su likvidirali Srbina: Ubili smo pogrešnog čoveka
Hronika

Plaćenici koji su likvidirali Srbina: Ubili smo pogrešnog čoveka

Plaćene ubice iz Australije kojima preti smrtna kazna zbog mafijaškog ubistva Srbina Živana Radmanovića (32) na suđenju u Okružnom sudu u indonežanskom gradu Denpasaru, otkrili su da je njihova meta na Baliju prvenstveno bio Sanar Ganim (35), prijatelj i pašenog ubijenog.

20.12.2025

22:05

Planeta

Izrael ponovo napada Iran?! Tramp će uskoro biti obavešten: Ovo je plan
Planeta

Izrael ponovo napada Iran?! Tramp će uskoro biti obavešten: Ovo je plan

Izraelski zvaničnici, predvođeni premijerom Benjaminom Netanjahuom, sve su zabrinutiji zbog ubrzanog obnavljanja iranskog programa proizvodnje balističkih raketa, koji je bio oštećen u ranijim izraelskim vojnim udarima, i planiraju da o toj pretnji uskoro obaveste predsednika SAD Donalda Trampa, prenosi NBC News pozivajući se na izvore upoznate sa planovima.

20.12.2025

19:30

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set